USŁUGI TERMOWIZYJNE
Kamera termowizyjna pozwala określić temperaturę powierzchni badanego elementu (ściany, połaci, narożnika itp.) Łącząc wiedzę z zakresu budownictwa z wynikami badań kamerą termowizyjną jesteśmy w stanie dokładnie zlokalizować niemal wszystkie defekty budowlane związane ze stratami ciepła.

Wiedza o kondycji nieruchomości oraz wczesne wykrycie nieprawidłowości pozwoli zapobiec wielu poważnym problemom, zaoszczędzi Twój czas i pieniądze. Badanie termowizyjne jest szybkie i nie powoduje żadnych szkód w budynku. Najlepiej wykonywać je, kiedy budynek nie jest jeszcze użytkowany, ale działa już system ogrzewania. W przypadku ujawnienia poważnych błędów budowlanych, naprawa będzie łatwiejsza i mniej kosztowna.

Wykonujemy przeglądy termowizyjne wraz z konsultacją problemu na miejscu badania. Na życzenie Klienta przedstawiamy wyniki kontroli i ich interpretację w formie raportu z badania wraz z odpowiednimi termogramami i zdjęciami optycznymi. Zakres badań termowizyjnych oraz obszerność raportu zależą od potrzeb i oczekiwań Klienta.


Badanie termowizyjne już od 220 PLN brutto
Zobacz ofertę badań termowizyjnych >


Termowizja pomoże Ci jeśli:

Chcesz sprawdzić stan budynku przed zakupem lub po termomodernizacji
Na ścianach pojawiła się wilgoć i grzyb
Zbyt dużo płacisz za ogrzewanie
Chcesz zlokalizować wyciek z CO lub innej instalacji z ciepłą wodą
A może masz inny problem związany z wentylacją i ogrzewaniem w swoim budynku?Jak pracujemy:

1. Analizujemy problem, potrzeby i oczekiwania klienta.
2. Dobieramy odpowiedni zakres badań oraz ustalamy dogodny termin.
3. Wykonujemy usługę wraz ze wstępną konsultacją istniejącego problemu.
4. Wykonujemy dokładne analizy, obliczenia oraz porównujemy z wymaganiami zawartymi w Warunkach Technicznych.
5. Przedkładamy klientowi kompletny raport i sprawozdanie z wykonanego badania.

Zastosowanie termowizji
Mostki cieplne
Najczęściej występują w narożnikach i miejscach newralgicznych konstrukcyjnie takich jak wieńce, nadproża itd. Określamy, czy wychłodzenia mieszczą się w zakresie wymagań prawa budowlanego.
Niedbałe ułożenie termoizolacji
Dzięki badaniu kamerą termowizyjną bezinwazyjnie wskażemy miejsca nieciągłości izolacji termicznej oraz jej ewentualne uszkodzenie lub zawilgocenie. Defekt ten występuje najczęściej na poddaszach użytkowych.
Brak szczelności na przenikanie powietrza
Problem ten występuje najczęściej w miejscu montażu stolarki okiennej i drzwiowej oraz w okolicy połączeń przegród wykonanych w różnych technologiach np. połączeniu ścianki kolankowej z połacią. Dzięki lokalizacji miejsc przecieku powietrza możemy obniżyć koszty ogrzewania w zimie lub klimatyzacji w lecie.
Niska jakość stolarki budowlanej
Wbrew pozorom cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Zdarza się, że pakiety szybowe nawet drogich okien nie spełniają wymagań cieplnych zgodnych z Warunkami Technicznymi, a nawet z wielkością deklarowaną przez producenta. Dzięki naszej ocenie można zażądać wymiany gwarancyjnej nieefektywnych elementów stolarki.
Grzyby i pleśnie
Narożniki są najsłabszym punktem ścian jeśli chodzi o ucieczkę ciepła. Przeanalizujemy, czy wychłodzenie danego narożnika znajduje się w granicach normy. Na zbyt wychłodzonych elementach może kondensować się para wodna, a to prowadzi do powstawania grzybów i pleśni.
Kontrola nieruchomości przed zakupem
Jeśli kupujesz dom lub mieszkanie, nie rób tego w ciemno. Ładnie wyglądająca nieruchomość może okazać się złym wyborem, kiedy popatrzymy na nią okiem kamery termowizyjnej. Jeżeli znajdziemy defekty budowlane budynku, możesz zażądać od dewelopera ich naprawy lub negocjować cenę zakupu nieruchomości.
Sprawdzenie efektu termomodernizacji
Dzięki kontroli budynku przed i po termomodernizacji zobaczysz, czy wykonane działania przyniosły zamierzony efekt oraz sprawdzisz, czy ekipa remontowa wykonała zadanie rzetelnie. Jeżeli ujawnimy błędy wykonawcze, możesz zażądać naprawy na koszt wykonawcy.
Lokalizacja wycieków
Znajdziemy wyciek z rur C.O., wodnego ogrzewania podłogowego, CWU. Bezinwazyjne badanie termowizyjne pozwoli uniknąć kosztownego odkrywania całej instalacji.
Wskazywanie przebiegu instalacji
Nie jesteś pewien, którędy biegną rury instalacji CO, CWU, wodnego oraz elektrycznego ogrzewania podłogowego? Wskażemy ich przebieg, dzięki czemu unikniesz nieświadomego ich uszkodzenia, np. podczas wiercenia w ścianie.
Kontrola instalacji elektrycznej
Kontrola pod kątem przegrzewania się instalacji elektrycznej i jej elementów uchroni przed awarią a nawet pożarem.
ZAKŁADKI

USŁUGI
BLOWER DOOR
TERMOWIZJA
REALIZACJE
KLIENCI
FAQ
O NAS
KONTAKT
JAK KONTROLA SZCZELNOŚCI (BLOWER DOOR TEST) ORAZ TERMOWIZJA POMOGĄ CI ZAOSZCZĘDZIĆ?

Kontrola termowizyjna budynków pozwala wykryć wiele defektów budowlanych, które powodują zwiększone straty ciepła. Kamera termowizyjna pomaga w lokalizacji nieszczelności, np. stolarki okiennej i drzwiowej. Również szczelność budynku ma duży wpływ na sumaryczne straty ciepła.

Kontrola szczelności powietrznej wykonywana jest za pomocą sprzętu firmy Retrotec. Drzwi nawiewne Blower Door Test pozwalają wytworzyć nadciśnienie i podciśnienie w budynku. Próba szczelności budynku określa nam współczynnik n50. Jego wartość określa liczbę wymian powietrza w ciągu godziny przy różnicy ciśnień 50Pa. Kontrola szczelności jest niezbędna w przypadku budownictwa energooszczędnego.
KONTAKT
KRZYSZTOF: +48 661 892 206
JUSTYNA: +48 531 016 342
BIURO: kontakt@solwenti.pl
© Wszelkie prawa zastrzeżone przez SOLWENTI JUSTYNA PIELECH